Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Amerykański sąd zasądził przepadek 1,57 miliarda dolarów w bitcoinach i skazał hakera Silk Road na więzienie

14 kwietnia b.r. James Zhong (32 l.) został skazany na rok i jeden dzień więzienia za kradzież około 50 000 bitcoinów z darknetowego serwisu Silk Road we wrześniu 2012 roku.

Ponad dziesięć lat temu Zhong zarejestrował konto w Silk Road – nielegalnym serwisie internetowym, tzw. „darknet market", wykorzystywanym przez różnych przestępców do sprzedaży narkotyków oraz innych nielegalnych towarów i usług. Następnie haker wykorzystał lukę w zabezpieczeniach systemu i wypłacił 50 000 BTC do swojego zewnętrznego portfela. Użył zdecentralizowanego miksera kryptowalut i giełdy kryptowalutowej do wyprania funduszy.

Niemniej jednak m.in. na podstawie analiz blockchain amerykańskim organom ścigania udało się namierzyć podejrzanego. 9 listopada 2021 r. FBI przeszukało dom hakera w Gainesville w stanie Georgia (USA) i zabezpieczyło:
- ponad 50 000 BTC
- 661.900 USD w gotówce,
- 25 monet Casascius (fizyczny bitcoin) o przybliżonej wartości 174 bitcoinów,
- złote i srebrne sztabki.

Zabezpieczone aktywa znaleziono w podziemnym sejfie zainstalowanym w podłodze domu oraz na komputerowej płycie głównej, która była schowana pod kocami w puszce po popcornie umieszczonej w szafce łazienkowej. Zdjęcia z przeszukania dostępne są pod następującym linkiem: https://www.justice.gov/usao-sdny/pr/silk-road-dark-web-fraud-defendant-sentenced-following-seizure-and-forfeiture-over-34 

Co więcej, haker przyznał się do winy i dobrowolnie oddał dodatkowo ponad 1003 Bitcoinów – i tym samym otrzymał łagodny wyrok. Ciekawostką jest to, że w sierpniu 2017 roku w wyniku hard forku Bitcoina, Zhang otrzymał 50 000 BCH, które później wymienił na BTC, co przyniosło mu dodatkowo 3500 BTC.


Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.justice.gov/usao-sdny/pr/silk-road-dark-web-fraud-defendant-sentenced-following-seizure-and-forfeiture-over-34 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER