Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Policja rozbiła gang internetowych oszustów, którzy wyłudzili 89 milionów euro od 33 tys. osób

Organy ścigania z Niemiec, Bułgarii, Rumunii, Gruzji i Izraela we współpracy z Europolem i Eurojustem zlikwidowały fałszywą internetową platformę inwestycyjną i aresztowały 5 osób w ramach skoordynowanej akcji przeciwko grupie cyberprzestępczej specjalizującej się w oszustwach kryptowalutowych i inwestycyjnych.

W ciągu dwóch dni w marcu 2023 r. funkcjonariusze przeprowadzili przeszukania w 15 lokalizacjach (w tym 5 nielegalnych call center) na terenie Bułgarii, Rumunii i Izraela. Akcja została zrealizowana na wniosek niemieckich organów ścigania. 

Policja zabezpieczyła także luksusowe zegarki, sprzęt elektroniczny, dane i dokumenty z przeszukanych miejsc, a także gotówkę, kryptowaluty i karty bankowe.

„Sieć przestępcza stojąca za oszustwem przyciągała inwestorów profesjonalnie wyglądającymi banerami internetowymi i reklamami w mediach społecznościowych, używając do tego celu call center w różnych krajach europejskich. Oszuści zachęcali swoje ofiary do dokonywania niewielkich początkowych inwestycji w wysokości od 200 do 250 euro, prezentując im rzekome wysokie zyski dzięki fałszywym grafikom i oprogramowaniu.

Następnie z ofiarami kontaktowali się tak zwani osobiści doradcy finansowi, którzy obiecywali jeszcze większe zyski przy większych inwestycjach. Te wyższe inwestycje przepadały, a nielegalne zyski z procederu zostały wpłacone na konta bankowe sprawców (tłum. własne)" – poinformował Europol.


Oszustwa inwestycyjne są obecnie bardzo szeroko wykorzystywane do kradzieży pieniędzy lub kryptowalut. Aby uchronić się przed tego typu zagrożeniem:

- nigdy nie ufaj brokerowi lub doradcy inwestycyjnemu, którego nigdy nie poznałeś osobiście,
- nigdy nie udostępniaj nikomu swojego komputera lub konta w banku lub na giełdzie kryptowalut,
- nigdy nie podawaj informacji o swojej karcie kredytowej ani danych osobistych lub bankowych w niezweryfikowanych usługach internetowych.

Jeśli padłeś ofiarą oszustwa inwestycyjnego, skontaktował się z tobą broker lub firma inwestycyjna oferująca ponadprzeciętne zyski i wysłałeś kryptowalutę na ich polecenie - skontaktuj się z nami niezwłocznie pod adresem info@crypto-security.pl 


Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.europol.europa.eu/media-press/newsroom/news/further-action-against-fraudulent-online-investment-platform-five-arrests-of-high-value-targets 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER