Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Euler Finance odzyskał ponad 196 milionów dolarów skradzione w wyniku ataku hakerskiego

Haker stojący za atakiem na protokół DeFi firmy Euler Finance, który w zeszłym miesiącu ukradł 197 milionów dolarów, zwrócił dużą część skradzionych aktywów i publicznie przeprosił za atak. Autor włamania, przedstawiający się jako „Jacob", zwrócił już 196,4 milionów dolarów w kryptowalutach.

13 marca b.r. w wyniku ataku na protokół udzielający tzw. flash loans skradziono kryptowaluty o ówczesnej wartości 197 milionów dolarów, w tym DAI, USDC, wBTC (wrapped BTC) i stETH (staked Ether). Skradzione aktywa zostały później wymienione i przechowywane w ETH i DAI. Haker zwrócił część skradzionego ETH ofiarom i wysłał 100 ETH na portfel północnokoreańskiej grupy Lazarus. Ponadto próbował wyprać część 1000 ETH za pośrednictwem sankcjonowanego miksera kryptowalut TornadoCash. Niemniej jednak do końca marca zwrócił 31 000 ETH i 30 milionów DAI na adres portfela multisig zespołu Euler Finance.
Ostatnie 2 przekazy kryptowalutowe w łącznej ilości 10 580 ETH miały miejsce ostatniej nocy (z 3 na 4 kwietnia b.r.). Poniższe linki pokazują portfele przestępców i wykonane z nich transakcje zwrotne: https://etherscan.io/address/0xb2698c2d99ad2c302a95a8db26b08d17a77cedd4  i
https://etherscan.io/address/0xc66dfa84bc1b93df194bd964a41282da65d73c9a 

Haker pozostawił w swoich portfelach około 6,4 ETH i przeprosił za swoje zachowanie. Zespół Euler Finance zaoferował nagrodę w wysokości 20 milionów dolarów za zwrot środków.


Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://cryptopotato.com/massive-200-million-exploit-euler-finance-suffers-a-flash-loan-attack/ 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER