Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


340 tys. złotych w kryptowalutach zabezpieczone przy wsparciu crypto-security.pl

Polskie organy ścigania zabezpieczyły kryptowaluty o wartości ok. 340 tysięcy złotych w ramach śledztwa w sprawie tzw. oszustwa inwestycyjnego. Pokrzywdzony i klient crypto-security.pl stracił 5.28 BTC w okresie marzec 2021 r. - marzec 2022 r. wysyłając je na adresy portfeli kryptowalutowych przestępców. Ówczesna wartość utraconych kryptowalut to ok. 1,2 miliona złotych.


Pokrzywdzony, po zorientowaniu się że padł ofiarą oszustwa, skontaktował się z naszym Zespołem Szybkiego Reagowania w czerwcu 2022 r. Wkrótce potem rozpoczęliśmy działania związane z odzyskaniem funduszy klienta. Pierwsza część pracy to analityczny raport blockchain, który określił giełdy kryptowalutowe, na które trafiły wyłudzone od klienta kryptowaluty. Na wniosek klienta jedna z giełd zgodziła się na blokadę podejrzanego rachunku. Na polecenie organów ścigania pozostałe giełdy zgodziły się zablokować podejrzane konta wraz ze znajdującymi się na nich kryptowalutami.

Ta sprawa jeszcze się nie zakończyła - dzięki bardzo dobrej współpracy z giełdami ustalane są kolejne serwisy do których trafiły wyłudzone środki. O dalszym rozwoju wydarzeń będziemy informować na bieżąco. Zabezpieczenie kryptowalut było możliwe dzięki szybkiej reakcji ofiary, dobrej współpracy z giełdami kryptowalut oraz właściwym działaniom funkcjonariusza organu ścigania prowadzącego śledztwo. Nasz zespół  crypto-security cały czas zapewnia wsparcie analityczne i doradztwo w tym postępowaniu.


Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Uzyskaj więcej informacji na temat tej sprawy - napisz do nas: info@crypto-security.pl 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER