Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


27 tys. USD w kryptowalutach zabezpieczone przy wsparciu crypto-security.pl

Polskie organy ścigania zabezpieczyły kryptowaluty o wartości ok 27 tys. USD w ramach dochodzenia w sprawie tzw. oszustwa kryptowalutowego. Pokrzywdzony i klient crypto-security.pl utracił ok. 11 ETH w okresie kwiecień - maj 2022 r. wysyłając kryptowaluty na portfele przestępców.

Po zorientowaniu się że rzekoma "inwestycja" to oszustwo, pokrzywdzony niezwłocznie skontaktował się z naszym Zespołem Szybkiego Reagowania. Wkrótce potem rozpoczęliśmy działania związane z odzyskaniem funduszy klienta. Pierwsza część pracy to analityczny raport blockchain, który określił giełdy kryptowalutowe, na które trafiły wyłudzone od klienta kryptowaluty. Następnie, dzięki bardzo dobrej współpracy z giełdami ustalono kolejny serwis do którego trafiły wyłudzone środki. Na polecenie organów ścigania giełdy zgodziły się zablokować podejrzane konta wraz ze znajdującymi się na nich kryptowalutami.

Ta sprawa jeszcze się nie zakończyła - o dalszym rozwoju wydarzeń będziemy informować na bieżąco. Zabezpieczenie kryptowalut było możliwe dzięki szybkiej reakcji ofiary, dobrej współpracy z giełdami kryptowalut oraz właściwym działaniom funkcjonariusza organów ścigania prowadzącego dochodzenie. Nasz zespół  crypto-security cały czas zapewnia wsparcie analityczne i doradztwo w tym postępowaniu.


Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Uzyskaj więcej informacji na temat tej sprawy - napisz do nas: info@crypto-security.pl 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER