Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


1,5 miliona dolarów z ataku na MyAlgo przechwycone od hakerów

Kryptowaluty o wartości 1,5 miliona dolarów skradzione użytkownikom portfela MyAlgo zostały zabezpieczone przez ChangeNow po tym, jak przestępcy próbowali wyprać je za pośrednictwem tejże platformy. MyAlgo, dostawca portfeli obsługujących blockchain Algorand, wydał ostrzeżenie dla swoich klientów, aby wycofali kryptowaluty z wszelkich portfeli tego dostawcy zabezpieczonych seed phrase.

Atak miał miejsce w dniach 19-21 lutego 2023 r. Hakerzy ukradli ponad 9,2 mln USD w kryptowalutach (19,5 mln ALGO, 3,5 mln USDC) od 25 użytkowników portfela MyAlgo posiadających znaczne ilości kryptowalut na blockchainie Algorand.

Deweloperzy pracujący nad projektem Algorand poinformowali, że najbardziej prawdopodobnym powodem wycieku seed phrase był phishing. MyAlgo współpracuje z organami ścigania i podejmuje kroki w celu ustalenia przyczyny ataku. Analitycy i programiści blockchain pracują nad wyśledzeniem i odzyskaniem reszty skradzionych funduszy.

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://cryptopotato.com/algorand-wallet-myalgo-warns-users-to-withdraw-funds-after-9-6m-exploit/ 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER