Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Jump Crypto odzyskała 140 milionów dolarów w kryptowalutach skradzione z Wormhole Bridge

W dniu 21 lutego 2023 r. na mocy postanowienia wydanego przez High Court of England and Wales kryptowaluty o wartości ok. 140 mln USD zostały przetransferowane z portfela przestępcy w serwisie Oasis Multisig do portfela kontrolowanego przez upoważnioną stronę trzecią.

Odzyskane aktywa pierwotnie pochodziły z ataku na Wormhole Bridge: 2 lutego 2022 r. hakerzy zaatakowali protokół i ukradli około 120 000 ETH o ówczesnej wartości 325 mln USD. Przestępcy następnie wyprali skradzione środki za pośrednictwem różnych aplikacji i ostatecznie zdeponowali je w dwóch tzw. sejfach Oasis – przeznaczonych do stakingu ETH oferowanego przez Oasis Multisig.


Analitycy i deweloperzy blockchain pomogli wyśledzić a następnie przejąć skradzione kryptowaluty i na mocy nakazu sądowego przenieść je do portfela kontrolowanego przez stronę trzecią – którą jest najprawdopodobniej Jump Crypto. Jump Crypto to kryptograficzne ramię Jump Trading z siedzibą w Chicago, które pomogło opracować projekt DeFi Wormhole i w 2022 r. wpłaciło brakujące krypto aby zapewnić płynność protokołu po kradzieży. Jump Crypto zatrudniło również analityków i programistów blockchain do śledzenia i odzyskiwania skradzionych środków.

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://cryptopotato.com/wormhole-bridge-exploit-140m-worth-stolen-assets-recovered/ 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER