Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Norweskie organy ścigania odzyskały 5.8 mln USD w kryptowalutach skradzione z Ronin Bridge firmy Axie Infinity

Norweska policja (Økokrim) przejęła kolejną część kryptowalut skradzionych przez hakerów sponsorowanych przez rząd Korei Północnej z mostu Ronin firmy Axie Infinity podczas największego w historii ataku hakerskiego.
We wrześniu 2022 r. informowaliśmy o innym częściowym odzyskaniu skradzionych kryptowalut - amerykańskie organy ścigania przejęły wtedy około 30 mln USD, co stanowiło na tamten moment ok. 10% skradzionych wówczas środków. Zajęte kryptowaluty zostaną zwrócone do Sky Mavis, a stamtąd wykorzystane do częściowego zaspokojenia pokrzywdzonych.

23 marca 2022 r. dwie północnokoreańskie grupy hakerskie, znane jako Lazarus i BlueNorOff (identyfikowana również jako APT38), ukradły 173 600 tokenów Ether i 25,5 mln USDC w dwóch transakcjach, wykorzystując lukę w zabezpieczeniach mostu pomiędzy blockchainami Ethereum i Ronin. Sieć Ronin to sidechain Ethereum stworzony przez firmę Sky Mavis dla gier Blockchain i projektów kolekcjonerskich.


Większość kryptowalut skradzionych podczas włamania została przeniesiona do prywatnych portfeli i wyprana za pomocą miksera kryptowalut Tornado Cash. Punktem zwrotnym w śledztwie było dodanie Tornado Cash do listy sankcji amerykańskiego Departamentu Skarbu w dniu 8 sierpnia 2022 r., co zmusiło północnokoreańskie grupy hakerów do prania kryptowalut w inny sposób - t.j. przy użyciu tzw. mostów pomiędzy różnymi blockchainami. Umożliwiło to organom ścigania i analitykom blockchain wyśledzenie punktów wypłat wykorzystywanych przez przestępców oraz zajęcie kryptowalut.

Twórca Tornado Cash, Alexey Pertsev (29), został aresztowany i od 10 sierpnia 2022 r. przebywa w areszcie w Holandii. O dalszym rozwoju tej sprawy będziemy Państwa informować na bieżąco.

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.bleepingcomputer.com/news/security/norwegian-police-recover-58m-crypto-from-massive-axie-infinity-hack/ 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER