Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Klient crypto-security.pl z woj. warmińsko-mazurskiego odzyskał 8 tys. dolarów utracone w wyniku oszustwa kryptowalutowego

W piątek 20 stycznia b.r. ofiara przestępstwa kryptowalutowego i Klient crypto-security.pl odzyskał całość z 8 tys. USDT (równowartość 8 tys. USD), które stracił w wyniku oszustwa kryptowalutowego w kwietniu 2022 roku. 

Pokrzywdzony z województwa warmińsko-mazurskiego skontaktował się z naszym Zespołem Szybkiego Reagowania 4 maja 2022 r., zgłaszając utratę 8353.701766 USDT o ówczesnej wartości ok. 39 tys. złotych i wkrótce potem rozpoczęliśmy pracę. Pierwszą jej częścią było sporządzenie raportu analitycznego blockchain, który zidentyfikował serwisy kryptowalutowe wykorzystane przez oszustów do wymiany/wypłaty skradzionych kryptowalut.

Drugą częścią naszej pracy było skontaktowanie się z punktami wypłaty/wymiany i pomoc w dochodzeniu, które prowadzone było przez lokalną policję. Funkcjonariusze szybko skontaktowali się z giełdami i zamrozili podejrzane rachunki. Nasz zespół przygotował szczegółowe instrukcje dla funkcjonariuszy i pomógł w zablokowaniu rachunków w celu ewentualnego odzyskania skradzionych środków. W wyniku działań organów ścigania konta przestępców zostały zablokowane, a ofiara przestępstwa otrzymała zwrot całości utraconych środków.

Pomyślne odzyskanie kryptowalut było możliwe dzięki szybkiej reakcji pokrzywdzonego, dobrej współpracy z giełdami kryptowalut oraz profesjonalnym działaniom funkcjonariusza policji prowadzącego dochodzenie. Nasz zespół śledczy crypto-security.pl zapewnił wsparcie analityczne i doradztwo w procesie śledzenia i odzyskiwania kryptowalut. Sprawa ta to dobry przykład pokazujący, że szybka reakcja osoby pokrzywdzonej wraz z odpowiednią analizą blockchain może doprowadzić do pozytywnego zakończenia dochodzenia i odzyskania utraconych środków.

 

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Uzyskaj więcej informacji na temat tej sprawy - napisz do nas: info@crypto-security.pl 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER