Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Giełda kryptowalut BitZlato przejęta przez organy ścigania. Jej właściciel aresztowany.

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych aresztował i oskarżył obywatela Rosji Anatolija Legkodymowa, założyciela zarejestrowanej w Hongkongu giełdy kryptowalut Bitzlato, o pomoc cyberprzestępcom w praniu pieniędzy.

Operacja została przeprowadzona we współpracy z władzami francuskimi, które przejęły infrastrukturę cyfrową Bitzlato. W operacji uczestniczył także Europol oraz władze Hiszpanii, Portugalii i Cypru.

Głównym zarzutem jest to, że zarząd BitZlato celowo nie wdrożył procedur KYC i AML, a zatem nielegalnie prowadził działalność związaną z przesyłaniem pieniędzy. W rezultacie „Bitzlato rzekomo stało się rajem dla prania dochodów z przestępstw i funduszy przeznaczonych do wykorzystania w działalności przestępczej. Największym kontrahentem Bitzlato w transakcjach kryptowalutowych była Hydra Market (Hydra), anonimowy, nielegalny internetowy rynek narkotyków, skradzionych informacji finansowych, fałszywych dokumentów tożsamości i usług prania brudnych pieniędzy, który był największym i najdłużej działającym rynkiem darknetu na świecie. Użytkownicy Hydry wymienili z Bitzlato ponad 700 milionów dolarów w kryptowalutach, bezpośrednio lub przez pośredników, do czasu zamknięcia Hydry przez amerykańskie i niemieckie organy ścigania w kwietniu 2022 r. Bitzlato otrzymało również ponad 15 milionów dolarów wyłudzonych w wyniku ataków ransomware". - poinformował Departament Sprawiedliwości USA w komunikacie prasowym.

Na razie nie ujawniono, ile pieniędzy i kryptowalut zostało przejętych przez organy ścigania.


Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.justice.gov/opa/pr/founder-and-majority-owner-cryptocurrency-exchange-charged-processing-over-700-million 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER