Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Użytkownicy portfela BitKeep utracili 8 milionów dolarów w wyniku ataku hakerskiego

Dzisiaj, 26 grudnia b.r. ujawniono, że niektórzy użytkownicy portfela kryptowalutowego BitKeep utracili zgromadzone kryptowaluty które zostały przesłane do nieznanych portfeli. BitKeep to najpopularniejszy portfel kryptowalutowy w Azji, który według własnych danych serwisu ma ponad sześć milionów użytkowników.

Zespół BitKeep potwierdził, że niezidentyfikowani hakerzy przejęli część pakietów aktualizacyjnych APK (Android Package Kit) i wprowadzili do nich kod, który został aktywowany po pobraniu aktualizacji portfela BitKeep. Zespół BitKeep zaleca swoim użytkownikom przesłanie posiadanych środków do portfela pochodzącego z oficjalnych źródeł, takich jak Google Play lub Apple App Store. Ponadto zespół prosi również użytkowników o używanie nowo utworzonych adresów portfeli, ponieważ ich poprzednie adresy mogły dostać się w niepowołane ręce.

Wyspecjalizowana firma analityczna blockchain śledzi skradzione środki w celu identyfikacji punktów wypłaty/wymiany, które hakerzy wykorzystają do prania skradzionych środków. Jeden z adresów portfela hakerów zgromadził już ponad 5 milionów dolarów w aktywach cyfrowych. Można go śledzić tutaj (link): https://bscscan.com/address/0x36225a2721dcb124f3e185d3c177049813b279ba 

Wartość skradzionych aktywów wciąż nie jest ostateczna, a hakerzy nadal przesyłają środki na wiele adresów portfeli. Do tej pory skradziono ponad 8 milionów dolarów w Tether, DAI, BNB i Ether.

Fałszywe aplikacje lub aktualizacje to programy, które wyglądają na legalne, ale w rzeczywistości są złośliwym oprogramowaniem (malware). Są one ogólnie dostępne w nieoficjalnych sklepach z aplikacjami lub na stronach internetowych. Aby uchronić się przed tego typu zagrożeniem:
- unikaj pobierania aplikacji lub aktualizacji z nieznanych lub nieoficjalnych źródeł,
- sprawdź uprawnienia wymagane przez aplikację i usuń wszelkie niepożądane uprawnienia,
- sprawdź informacje o aplikacji i jej twórcach,
- regularnie aktualizuj swoje urządzenie,
- korzystaj z oprogramowania antywirusowego.


Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://cryptopotato.com/bitkeep-wallet-exploited-for-8m-in-bnb-eth-usdt-dai/ 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER