Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Binance zablokował 3 miliony dolarów z ataku hakerskiego na Ankr

W piątek 2 grudnia zespół zarządzający Ankr, protokołem DeFi opartym na łańcuchu BNB, poinformował, że protokół ten został zhakowany i w rezultacie utracił kryptowaluty o łącznej wartości ok. 5 milionów dolarów. Atakujący był w stanie wygenerować tokeny aBNBc i wymienić je na BNB, a później na USDC.

Adres portfela na który trafiły skradzione tokeny można śledzić tutaj: https://www.bscscan.com/address/0xf3a465c9fa6663ff50794c698f600faa4b05c777 

 

Hakerzy próbowali wyprać skradzione fundusze przenosząc je z Binance Smart Chain do sieci Ethereum, w rezultacie czego otrzymali 5 milionów USDC. W procesie tym skorzystali z serwisu Uniswap, miksera Tornado Cash i mostów pomiędzy blockchainami, ostatecznie wpłacając część środków na giełdę Binance.

W ostatniej aktualizacji Binance potwierdził, że udało im się zamrozić 3 miliony dolarów, które zostały wpłacone na tę platformę.

 

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.ankr.com/blog/the-abnbc-token-report/ 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER