Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Dwóch obywateli Estonii aresztowanych za oszustwo kryptowalutowe na ponad 575 mln USD i pranie brudnych pieniędzy

20 października b.r. aresztowano w Estonii dwie osoby za stworzenie piramidy finansowej (schemat Ponzi'ego), który spowodował straty u inwestorów w wysokości ponad 575 milionów dolarów.

Siergiej Potapenko i Ivan Turõgin (obywatele Estonii), obydwaj po 37 lat, wraz z czterema innymi osobami, są oskarżani przez amerykańskich prokuratorów o oszukanie setek tysięcy inwestorów. Zyski z przestępczej działalności prali za pomocą sieci firm-wydmuszek, kont bankowych, wirtualnych aktywów i portfeli kryptowalutowych.

Potapenko i Turõgin mieli pozyskiwać pieniądze od inwestorów w celi sfinansowania firmy wydobywającej kryptowaluty HashFlare i banku kryptowalutowego Polybius. HashFlare miał kłopoty z wypłatą zysków, dopóki nie zakończył działalności w 2019 r., Polybius natomiast nigdy nie utworzył banku ani nie wypłacił dywidendy. Zamiast przeznaczać środki uzyskane od inwestorów w deklarowane przedsięwzięcia, obaj Estończycy wydali je na zakup co najmniej 75 nieruchomości, luksusowych pojazdów, kryptowalut i tysięcy maszyn do kopania kryptowalut.

„Zwabili inwestorów fałszywymi obietnicami, a następnie spłacili wczesnych inwestorów pieniędzmi od tych, którzy zainwestowali później. Próbowali ukryć nieuczciwie zdobyte zyski w estońskich nieruchomościach, luksusowych samochodach, kontach bankowych i wirtualnych portfelach walutowych na całym świecie. Władze estońskie pracują nad zajęciem i zabezpieczeniem tych aktywów oraz przejęciem zysków z przestępstwa." - powiedział amerykański prokurator Nick Brown z Zachodniego Dystryktu Waszyngtonu (tłum. własne).

Śledztwo prowadzi FBI. Obaj aresztowani czekają na ekstradycję do USA.


Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.justice.gov/usao-wdwa/pr/two-estonian-citizens-arrested-575-million-cryptocurrency-fraud-and-money-laundering 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER