Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Giełda kryptowalut FTX wypłaci 6 milionów dolarów ofiarom oszustwa phishingowego 

Platforma kryptowalutowa FTX przeznaczyła około 6 milionów dolarów na zwrot utraconych środków ofiarom niedawnego ataku phishingowego.

Giełda poinformowała 24 października b.r., że ​​hakerzy zaatakowali kilku użytkowników FTX i ukradli kryptowaluty o wartości 1,26 miliona dolarów. Jedna z ofiar zgłosiła obsłudze giełdy atak phishingowy, który spowodował znaczną utratę środków. Osoba ta złożyła również zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na policji.

Giełda FTX początkowo nie odpowiedziała na zgłoszenie i nie podjęła dalszych działań. Z tego powodu platforma postanowiła wypłacić około 6 milionów dolarów odszkodowania ofiarom oszustwa phishingowego.

„Aby było jasne, phishing jest prawie zawsze przypadkiem, w którym użytkownik dobrowolnie (ale nieświadomie) przekazuje dane uwierzytelniające do swojego kona oszustowi, przechodząc na niewłaściwą stronę lub coś w tym rodzaju – ale mimo to poważnie traktujemy nasz obowiązek ochrony klientów, nawet przed nimi samymi" – napisał na Twitterze prezes FTX Sam Bankman-Fried.

W tym konkretnym przypadku platforma FTX zdecydowała się zwrócić pokrzywdzonym użytkownikom utracone środki, ale ostrzegła, że ​​„jest to jednorazowa sprawa i nie zrobią tego więcej w przyszłości".


Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://blockworks.co/ftx-to-reimburse-6m-to-3commas-phishing-attack-victims/ 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER