Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


75 cyberprzestępców aresztowanych i 1,2 mln euro zabezpieczonych w ramach operacji INTERPOL-u 

75 osób podejrzanych o udział grupie cyberprzestępczej „Black Axe" zostało aresztowanych w międzynarodowej operacji organów ścigania koordynowanej przez Interpol. Pomiędzy 26 a 30 września 2022 r. policja podjęła skoordynowane działania  w wielu lokalizacjach w RPA, Irlandii, Włoszech i innych krajach, aresztując podejrzanych o cyberprzestępczość i pranie pieniędzy, przeszukując nieruchomości oraz zajmując mienie uzyskane w wyniku cyberprzestępstw. 

Organy ścigania dokonały 49 przeszukań i zabezpieczyły dziesiątki tysięcy dolarów w gotówce, drogie samochody, luksusowe przedmioty i 12 000 kart SIM. Ponadto policja zabezpieczyła 1 200 000 euro na rachunkach bankowych podejrzanych.

W ostatnich latach Black Axe stał się jedną z najbardziej niebezpiecznych i rozległych w działaniu zorganizowanych grup przestępczych na świecie. Gang jest zaangażowany w  cyberprzestępczość od 2015 roku. Jego członkowie są podejrzewani o liczne oszustwa internetowe i inwestycyjne oraz o wykorzystywanie kryptowalut do prania uzyskanych zysków.


Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.interpol.int/en/News-and-Events/News/2022/International-crackdown-on-West-African-financial-crime-rings 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER