Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Brazylijska policja przejęła 766 milionów dolarów od Bitcoinowego Szejka i jego gangu

6 października b.r. brazylijska policja federalna przeszukała szereg nieruchomości powiązanych z Francisco Valdevino da Silvą, popularnie nazywanym „Bitcoinowym Szejkiem", rozbijając grupę stojącą za jednym z największych oszustw kryptowalutowych w Ameryce Południowej. Gang kierowany przez da Silvę miał wyłudzić 4 miliardy brazylijskich reali (766 milionów dolarów) od tysięcy oszukanych inwestorów.

Da Silva i jego partnerzy prowadzili fałszywą platformę do inwestowania w aktywa cyfrowe, która oferowała inwestorom ponadprzeciętne zyski. W rzeczywistości większość wyłudzonych pieniędzy posłużyła do zakupu drogich nieruchomości, łodzi, markowej odzieży, biżuterii, podróży i innych ekskluzywnych dóbr. Członkom gangu zarzuca się przestępstwa oszustwa, międzynarodowego prania pieniędzy i członkowstwa w grupie przestępczej.

Podczas Operacji Poyais agenci Policji Federalnej i Federalnego Urzędu Skarbowego zrealizowali 20 nakazów przeszukania i zajęcia mienia w miastach w całej Brazylii. Władze zabezpieczyły różne aktywa, w tym kryptowaluty, sztabki złota, luksusowe samochody i drogie zegarki.

Warto zaznaczyć, że wiele celebrytów również straciło pieniądze w tym oszustwie, w tym modelka Sasha Meneghel, która straciła ponad 230 000 dolarów, a także brazylijscy piłkarze, których nazwiska nie zostały ujawnione przez władze.

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://g1.globo.com/pr/parana/noticia/2022/10/06/pf-apreende-ouro-carros-e-relogios-de-luxo-em-casas-do-sheik-dos-bitcoins-e-de-outros-investigados-por-fraudes-de-ate-r-4-bilhoes-com-criptomoedas.ghtml 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER