Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


93 osoby aresztowane za wypranie 5,6 miliarda dolarów w kryptowalutach 

Policja prowincji Hengyang (Chiny) aresztowała 93 osoby za pranie pieniędzy uzyskanych z oszustw kryptowalutowych i hazardu. Grupa zamieniała nielegalnie uzyskane środki na kryptowaluty, które następnie były wymieniane na dolary amerykańskie i wysyłane dalej do odbiorców za pośrednictwem firm krajowych i zagranicznych. 

Chińskie władze zabezpieczyły 41,9 miliona dolarów pochodzących z przestępstw oraz ponad 100 telefonów komórkowych i komputerów. Ofiarom zwrócono już 1,1 miliona dolarów.

Gang działał w wielu chińskich miastach od 2018 roku i szacuje się, że do tej pory wyprał w ten sposób ok. 5,6 miliarda dolarów. Chiny zakazały wszystkich transakcji kryptowalutowych i ICO w 2017 roku, aby zapobiec oszustwom i praniu pieniędzy. Wydobywanie kryptowalut jest w Chinach nielegalne od 2021 roku.


Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.coindesk.com/policy/2022/09/26/chinese-authorities-arrest-93-over-crypto-related-money-laundering/ 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER