Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Mężczyzna aresztowany za wypranie kilkudziesięciu milionów euro w kryptowalutach

6 września b.r. holenderska policja aresztowała 39-letniego mężczyznę podejrzanego o pranie kryptowalut o wartości dziesiątek milionów euro, skradzionych w atakach phishingowych.

Funkcjonariusze holenderskiej policji przeszukali dom podejrzanego i zabezpieczyli  nośniki danych oraz kryptowaluty, które prawdopodobnie pochodziły z działalności przestępczej. Organy ścigania były w stanie namierzyć podejrzanego w poprzez analizę przepływu kryptowalut na blockchain - kryptowaluty zostały wcześniej skradzione w wyniku zainfekowania portfeli Electrum złośliwym oprogramowaniem (malware).

„Dochodzenie wykazało, że mężczyzna zamieniał bitcoin na Monero [i na odwrót], co utrudnia wyśledzenie transakcji. Jego usługa była świadczona za pośrednictwem anonimowego serwisu wymiany Bisq. Podejrzewa się, że mężczyzna zarobił w ten sposób znaczne kwoty." - poinformowała holenderska policja.


Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.politie.nl/nieuws/2022/september/13/03-man-opgepakt-witwassen-cryptovaluta.html 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER