Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Ukraińska policja zlikwidowała sieć oszukańczych call centre

Ukraińska policja we współpracy z Ukraińską Służbą Bezpieczeństwa (SBU) rozbiła sieć nielegalnych call center wykorzystywanych przez grupę cyberprzestępczą zajmującą się oszustwami finansowymi.

Gang tworzył fałszywe strony internetowe i platformy prezentujące swoim ofiarom rzekome wysokie zwroty z inwestycji i obiecujące wypłatę zysku w krótkim czasie w zamian za dodatkowe wpłaty. Przestępcy oszukiwali obywateli Ukrainy i krajów Unii Europejskiej podszywając się pod brokerów lub doradców, polecając inwestycje w kryptowaluty, papiery wartościowe, złoto i ropę. Oszuści wykorzystywali oprogramowanie i nowoczesny sprzęt, który umożliwiał prezentowanie numerów telefonów instytucji państwowych lub banków.

W oparciu o stworzoną bazę danych swoich ofiar, przestępcy kontaktowali się później z ofiarami oszustw kryptowalutowych pod pozorem udzielenia pomocy w odzyskaniu skradzionych środków w zamian za prowizję. Gdy tylko otrzymywali płatność, zrywali wszelki kontakt z ofiarami.

Funkcjonariusze organów ścigania przeprowadzili przeszukania w kilku lokalizacjach na terenie Ukrainy i zabezpieczyli sprzęt komputerowy, telefony komórkowe oraz rejestry danych potwierdzające działalność przestępczą.

Oszustwa inwestycyjne są obecnie bardzo szeroko wykorzystywane do kradzieży pieniędzy lub kryptowalut. Aby uchronić się przed tego typu zagrożeniem:
- nigdy nie ufaj brokerowi lub doradcy inwestycyjnemu, którego nigdy nie poznałeś osobiście,
- nigdy nie udostępniaj nikomu swojego komputera lub konta w banku lub na giełdzie kryptowalut,
- nigdy nie podawaj informacji o swojej karcie kredytowej ani danych osobistych lub bankowych w niezweryfikowanych usługach internetowych.


Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.npu.gov.ua/news/kiberzlochini/naczpolicziya-vikrila-merezhu-call-czentriv-figuranti-speczializuvalisya-na-finansovix-aferax/ 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER