Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Twórca miksera kryptowalut Tornado Cash aresztowany w Holandii

Alexey Pertsev (29 l.), twórca sankcjonowanego przez USA miksera kryptowalutowego Tornado Cash będzie musiał spędzić co najmniej 90 dni w więzieniu. Taką decyzję podjął w środę 24 sierpnia b.r. sąd w Amsterdamie. Sędzia odrzucił wniosek prawników Perceva o zwolnienie za kaucją.

Percev został początkowo zatrzymany 10 sierpnia b.r. przez holenderską Służbę Informacyjno-Śledczą (FIOD) podejrzewany o udział w ukrywaniu przestępczych transakcji finansowych i ułatwianiu prania pieniędzy poprzez rozwój zdecentralizowanego miksera kryptowalut Tornado Cash. Do tej pory Percevowi nie przedstawiono jednak żadnych zarzutów.

Śledztwo jest prowadzone niezależnie od władz USA, które 8 sierpnia b.r. nałożyły sankcje na mikser kryptowalut Tornado Cash. Zdecentralizowany protokół został wykorzystany przez wspieraną przez Koreę Północną grupę hakerską Lazarus do wyprania ponad 455 milionów dolarów w kryptowalutach skradzionych z mostu pomiędzy blockchainami Ethereum i Ronin firmy Axie Infinity. Była to największa kradzież kryptowalut w historii o której pisaliśmy już w naszym newsletterze.

Od czasu utworzenia w 2019 roku ta zdecentralizowana usługa miksera kryptowalut została wykorzystana do wyprania ponad 7 miliardów dolarów. Aresztowanie twórcy Tornado Cash stanowi przykład szerszej walki z mikserami kryptowalut i branżą prania pieniędzy. Będziemy na bieżąco informować o dalszym rozwoju tej sprawy.


Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.fiod.nl/arrest-of-suspected-developer-of-tornado-cash/ 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER