Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Władze USA nakładają sankcje na mikser kryptowalut Tornado Cash

Departament Skarbu USA dodał do listy sankcyjnej mikser kryptowalutowy Tornado Cash użyty przez wspieraną przez Koreę Północną grupę hakerską Lazarus do prania funduszy skradzionych z Ronin bridge firmy Axie Infinity. Od czasu utworzenia w 2019 roku ta zdecentralizowana usługa została wykorzystana do wyprania ponad 7 miliardów dolarów.


23 marca b.r. hakerzy z grupy Lazarus ukradli 173 600 tokenów Ethereum i 25,5 mln tokenów USDC w dwóch transakcjach, wykorzystując lukę w zabezpieczeniach mostu pomiędzy blockchainami Ethereum i Ronin. Była to największa kradzież kryptowalut w historii o której pisaliśmy już w naszym newsletterze.

8 sierpnia b.r. amerykańskie Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC) poinformowało, że Lazarus użył miksera walut wirtualnych Tornado Cash do wyprania ponad 455 milionów dolarów uzyskanych z tego przestępstwa. "Tornado Cash zostało następnie wykorzystane do wyprania ponad 96 milionów dolarów pochodzących z ataku na Harmony Bridge z 24 czerwca 2022 r. i co najmniej 7,8 miliona dolarów z ataku na Nomad z 2 sierpnia 2022 r." - poinformowało OFAC w komunikacie prasowym.

To już drugi raz, kiedy władze USA nałożyły sankcje na mikser kryptowalut. W maju tego roku amerykański Departament Skarbu wpisał na listę sankcyjną mikser walut wirtualnych Blender.io łączony z tym samym atakiem północnokoreańskiej grupy Lazarus. 

 

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://home.treasury.gov/news/press-releases/jy0916 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER