Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Nomad odzyskał 32 mln USD po ataku hakerskim na 190 mln USD

W poniedziałek 1 sierpnia zespół zarządzający protokołem cross-chain Nomad Bridge poinformował, że ich protokół został zhakowany i w rezultacie utracił różne kryptowaluty o łącznej wartości ok. 190 milionów dolarów. Atak miał miejsce kilka dni po tym, jak Nomad pozyskał 22 miliony dolarów finansowania od znanych inwestorów, w tym Coinbase Ventures, OpenSea i Crypto.com Capital.

Atak rozpoczął się od transferu 100 wrapped bitcoinów (WBTC) o wartości 2,3 miliona dolarów z Nomad Bridge. Następnie na różne adresy portfeli dokonano ponad 200 transakcji, każda o wartości 202 440,725413 USD.

We wtorek, 2 sierpnia, zespół Nomad napisał na Twitterze: „Pracujemy przez całą dobę, aby rozwiązać tę sytuację i powiadomiliśmy organy ścigania oraz zatrudniliśmy wiodące firmy zajmujące się analizą blockchain i odzyskiwaniem kryptowalut. Naszym celem jest zidentyfikowanie rachunków [które otrzymają skradzione kryptowaluty] oraz wyśledzenie i odzyskanie funduszy. (tłumaczenie własne)".

Zespół Nomad zaapelował do hakerów o zwrot skradzionych kryptowalut w zamian za 10% nagrodę "bug bounty" i zadeklarował, że nie podejmie żadnych kroków prawnych, jeśli fundusze zostaną przesłane z powrotem na przeznaczony do tego celu adres portfela Nomad. Można go śledzić tutaj: https://etherscan.io/address/0x94a84433101a10aeda762968f6995c574d1bf154 

W niedawnej aktualizacji Nomad potwierdził, że do tej pory odzyskano 32 miliony dolarów w kryptowalutach.

 

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://edition.cnn.com/2022/08/03/tech/crypto-bridge-hack-nomad/index.html 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER