Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


0.49 BTC odzyskane przy wsparciu crypto-security.pl

Klient crypto-security.pl odzyskał swoje BTC wysłane przez pomyłkę na nieznany adres portfela. Właściciel portfela niedawno zwrócił bitcoin naszemu klientowi.

Skontaktował się z nami klient zgłaszający utratę około 0.49 BTC - bitcoin został wysłany z aplikacji portfelowej klienta na niewłaściwy adres portfela. Wkrótce po zawarciu umowy i wpłacie zaliczki przez klienta przystąpiliśmy do pracy. Analiza blockchain wykazała, że ​​adres portfela beneficjenta przekazu BTC był w rzeczywistości gorącym portfelem jednej z giełd kryptowalut.

Po przygotowaniu analizy dostarczyliśmy klientowi szczegółowe instrukcje jak oraz z kim się kontaktować. Przy pierwszej próbie obsługa serwisu [właściciela portfela] nie potwierdziła, że ​​adres portfela należał do giełdy, po prostu dlatego, że nie był to adres powiązany ze zwykłym kontem klienta – w rzeczywistości był to gorący portfel giełdy.

Po analizie odpowiedzi giełdy ponownie zawnioskowaliśmy o zwrot zaznaczając, że jest to własny gorący portfel giełdy i załączyliśmy informacje z naszych narzędzi analitycznych, aby to udowodnić. Przedstawicielowi giełdy ocena informacji zabrała trochę czasu, ale potwierdził, że jest to portfel giełdy (hot wallet) i zgodził się na zwrot bitcoina. Cały proces trwał około 6 tygodni od otrzymania zapytania klienta do pomyślnego  odzyskania całości BTC.

To dobry przykład sprawy cywilnej – odzyskiwanie kryptowalut jest znacznie szybsze i mniej skomplikowane niż w postępowaniu karnym. Pomyślne odzyskanie było możliwe dzięki szybkiej reakcji klienta, właściwej analizie blockchain i dobrej współpracy z giełdą kryptowalut. Nasz zespół śledczy crypto-security.pl zapewnił wsparcie analityczne i i doradcze w tym postępowaniu.

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Uzyskaj więcej informacji na temat tej sprawy - napisz do nas: info@crypto-security.pl 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER