Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Zabezpieczono 500 000 dolarów w kryptowalutach dla ofiar północnokoreańskich hakerów

Amerykański Departament Sprawiedliwości ogłosił zajęcie kryptowalut o wartości około 500 000 dolarów, zapłaconych przez amerykańskich dostawców usług medycznych północnokoreańskim operatorom ransomware Maui.

„Dzięki szybkiemu zgłoszeniu i współpracy ze strony ofiary, prokuratorzy FBI i Departamentu Sprawiedliwości zakłócili działalność sponsorowanej przez państwo północnokoreańskiej grupy rozmieszczającej oprogramowanie ransomware znane jako „Maui" – powiedziała zastępca prokuratora generalnego USA Lisa O. Monaco 19 lipca. „To nie tylko pozwoliło nam odzyskać okup, który zapłacono im przez nieznane wcześniej ofiary, ale także udało nam się zidentyfikować wcześniej niezidentyfikowany szczep oprogramowania ransomware.(...)"

W maju 2021 r. hakerzy z Korei Północnej zaszyfrowali systemy informatyczne centrum medycznego w dystrykcie Kansas. Szpital w Kansas zapłacił około 100 000 USD w Bitcoin, aby odzyskać dostęp do danych. Również dostawca usług medycznych z Kolorado zapłacił okup w kryptowalucie po tym, jak jego systemy informatyczne zostały zaatakowane przez tę samą grupę przestępczą.

Po zidentyfikowaniu kont kryptowalutowych, poprzez które przestępcy prali wyłudzone środki, FBI zdołało przejąć zgromadzomne na nich kryptowaluty. Centra medyczne w Kansas i Colorado czekają teraz na zwrot utraconych funduszy. Postępowanie jest w toku.

 

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.justice.gov/opa/pr/justice-department-seizes-and-forfeits-approximately-500000-north-korean-ransomware-actors 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER