Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Uniwersytet w Maastricht odzyskał 500 tys. euro w kryptowalutach

Uniwersytet w Maastricht, holenderski uniwersytet z ponad 22 000 studentów, ujawnił w tym miesiącu, że odzyskał okup zapłacony po ataku hakerskim na jego sieć komputerową w grudniu 2019 roku.

Atak z 2019 r. zablokował sieć komputerową Uniwersytetu w Maastricht i cenne informacje – dane badawcze i edukacyjne, a także informacje o pracownikach i rozliczeniach płacowych. Hakerzy wykorzystali oprogramowanie Clop ransomware do zablokowania systemów informatycznych uczelni.

Aby uniknąć utraty danych i opóźnień w przeprowadzaniu egzaminów, władze uniwersytetu zgodziły się zapłacić okup w wysokości 30 bitcoinów (wówczas ok. 200 000 EUR) za klucz do odszyfrowania danych. Płatność została wysłana na portfel cyberprzestępców.

Niedawno uczelnia poinformowała, że ​​holenderskiej prokuraturze udało się wyśledzić i przejąć portfel zawierający kryptowalutę zapłaconą przez uczelnię jako okup w 2019 roku o obecnej wartości ok 500 000 euro.

Zajęte środki zostały początkowo zabezpieczone w portfelu osoby podejrzanej o pranie pieniędzy - obywatela Ukrainy. Obecnie znajdują się pod kontrolą holenderskiej prokuratury, która podejmuje kroki prawne w celu ich zwrotu do Uniwersytetu w Maastricht.

 

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.bleepingcomputer.com/news/security/maastricht-university-wound-up-earning-money-from-its-ransom-payment/ 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER