Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Aresztowania i zabezpieczone kryptowaluty w ramach akcji Europolu przeciwko gangowi phishingowemu

„Operacja transgraniczna, wspierana przez Europol i realizowana przez policję belgijską (Police Fédérale/Federale Politie) i policję holenderską (Politie), doprowadziła do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej zaangażowanej w phishing, oszustwa, wyłudzenia i pranie pieniędzy" - Europol.

Przestępcy kontaktowali się z ofiarami za pośrednictwem poczty e-mail, wiadomości tekstowych lub aplikacji do przesyłania wiadomości i udostępniali linki phishingowe prowadzące do fałszywej witryny bankowej. Ofiary, przekonane, że logują się na swoje prawdziwe konta bankowe, nieświadomie podawały swoje dane logowania i hasła. Po uzyskaniu danych podejrzani przelewali środki z kont ofiar i wykorzystując słupy prali i wypłacali nieuczciwie zdobyte środki.

Członkowie grupy podejrzani są o kradzież w ten sposób kilku milionów euro od swoich ofiar. Niektóre z zabezpieczonych aktywów to kryptowaluty.

Wyniki operacji, która miała miejsce 21 czerwca 2022 r., są następujące:

  • 9 aresztowań,
  • 24 przeszukania,
  • zabezpieczenia broni palnej, amunicji, biżuterii, urządzeń elektronicznych, gotówki i kryptowaluty.

Jak ujawnił Europol, trzech ekspertów z tej instytucji zostało przeniesionych do Holandii, aby zapewnić śledczym wsparcie analityczne, a także ekspertyzy kryminalistyczne i techniczne.

 

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.europol.europa.eu/media-press/newsroom/news/phishing-gang-behind-several-million-euros-worth-of-losses-busted-in-belgium-and-netherlands 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER