Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Ponad 50 milionów dolarów zabezpieczono w globalnej operacji INTERPOLu przeciwko oszustom internetowym

Operacja o kryptonimie First Light 2022 skupiała się na zorganizowanych grupach przestępczych stojących za oszustwami telekomunikacyjnymi i socjotechnicznymi. Policja w 76 krajach uczestniczących w operacji wzięła na cel gangi i ich centra operacyjne podejrzane o oszustwa romansowe, e-mailowe, inwestycyjne i telefoniczne.

Wyniki operacji, która trwała dwa miesiące, od marca do maja 2022 roku, są następujące:

  • przeszukano 1770 lokalizacji na całym świecie
  • zidentyfikowano około 3000 podejrzanych
  • aresztowano około 2000 operatorów, oszustów i osób zajmujących się praniem brudnych pieniędzy
  • zablokowano około 4000 kont bankowych
  • zabezpieczono około 50 milionów dolarów nielegalnych funduszy

Przypadki ujawnione przez Interpol obejmują m.in obywatela Chin (aresztowanego w Papui Nowej Gwinei), który oszukał 24 tysiące ofiar na 34 milionów euro oraz przypadek fałszywego porwania, w którym zażądano zapłaty 1,5 miliona euro od rodziców ofiary.

W wielu przypadkach ofiary oszustw socjotechnicznych są manipulowane w celu wysyłania pieniędzy na platformy kryptowalutowe i/lub kryptowaluty do przestępców.

 

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.interpol.int/en/News-and-Events/News/2022/Hundreds-arrested-and-millions-seized-in-global-INTERPOL-operation-against-social-engineering-scams 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER