Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Amerykanie stracili ponad miliard dolarów w wyniku oszustw kryptowalutowych

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) poinformowała, że ​​od stycznia 2021 r. ponad 46 000 Amerykanów straciło ponad 1 miliard dolarów w kryptowalutach w wyniku oszustw. Liczby te stale rosną.

Z danych FTC wynika, że ​​prawie połowa ofiar została zwabiona przez oszustów za pośrednictwem reklam, postów lub wiadomości na platformach społecznościowych (tj. Instagram, Facebook, WhatsApp i Telegram).

Trzy główne rodzaje oszustw kryptowalutowych to:

- oszustwo inwestycyjne - broker twierdzi, że może zagwarantować pokaźne zyski, inwestując w kryptowalutę. Wcześniej przestępcy tworzą fałszywą platformę pokazującą wysokie zyski generowane ze zdeponowanych kryptowalut. W rzeczywistości ofiary przesyłają swoje środki do prywatnych portfeli oszustów. Środki te są następnie wypłacane przez przestępców poprzez inne giełdy/serwisy. Aby się uwiarygodnić, broker często wysyła ofierze niewielką wypłatę „zysku". Jednak gdy ofiara chce spieniężyć całą swoją inwestycję, nigdy nie zobaczy swoich środków - zamiast tego jest proszona o zdeponowanie kolejnych funduszy na pokrycie podatków i opłat;

- oszustwa romansowe, które zaczynają się na Tinderze lub innych aplikacjach randkowych, a następnie przeradzają się w relacje online. "Partner" chce pokazać ofierze, jak inwestować w kryptowalutę lub po prostu prosi o przekaz, twierdząc, że ma kłopoty finansowe.

- przestępcy podszywający się pod istniejące firmy lub instytucje - mogą twierdzić, że pracują dla dużych firm lub obsługi giełd kryptowalut/platform płatniczych, a nawet udawać, że są urzędnikami państwowymi - i prosić ofiary o dokonanie wpłaty w kryptowalutach za pośrednictwem bitomatów.

Poniżej kilka istotnych rad:
1. Nigdy nie wysyłaj swoich kryptowalut do żadnej usługi/platformy, która twierdzi, że może zagwarantować znaczne zyski poprzez inwestowanie w kryptowalutę;
2. Nigdy nie instaluj żadnego oprogramowania w oparciu o porady brokera;
3. Nigdy nie wysyłaj swoich kryptowalut do nikogo, kogo nie spotkałeś w rzeczywistości;
4. Zawsze dokładnie sprawdzaj adres portfela odbiorcy podczas wysyłania kryptowalut.

 

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.ftc.gov/news-events/data-visualizations/data-spotlight/2022/06/reports-show-scammers-cashing-crypto-craze 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER