Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Złośliwe oprogramowanie ClipMiner ukradło 1,7 mln USD poprzez przekierowanie transakcji kryptowalutowych

Zespół Symantec odkrył i przeanalizował działanie nowego złośliwego oprogramowania kradnącego kryptowaluty. Trojan nazywa się ClipMiner i skupia się na kradzieży portfeli, przekierowywaniu transakcji i kopaniu kryptowalut na zainfekowanych komputerach.

Gang używa procesora zainfekowanego komputera do wydobywania kryptowalut. Równolegle złośliwe oprogramowanie nieustannie monitoruje schowek komputera w poszukiwaniu skopiowanych adresów portfeli kryptowalutowych i zastępuje je "w locie" innymi adresami należącymi do przestępców. W ten sposób przestępcy przechwytują przekazy kryptowalutowe.

Od 2021 r. Clipminer przyniósł swoim operatorom co najmniej 1,7 miliona dolarów w kryptowalutach z przechwyconych transakcji. Do chwili obecnej znaleziono 4375 adresów portfeli kryptowalutowych, które otrzymały skradzione fundusze.

Jeden z adresów portfeli, które były zaangażowane w przestępstwo, można śledzić tutaj: https://blockstream.info/address/1PZRzeYL2ydiaBi9NSC3RUCyQcytBmStiJ 

Aby chronić się przed tego rodzaju zagrożeniem:

1. Unikaj pobierania oprogramowania z niezweryfikowanych źródeł,

2. Zawsze sprawdzaj wklejony adres portfela kryptowalutowego przed rozpoczęciem transakcji.

 

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://symantec-enterprise-blogs.security.com/blogs/threat-intelligence/clipminer-bitcoin-mining-hijacking 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER