Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Genialny matematyk stojący za exploitem Indexed Finance nie zamierza zwracać 16 mln USD

14 października 2021 r. haker wykorzystał lukę w zabezpieczeniach platformy DeFi Indexed Finance i dzięki serii transakcji osiągnął zysk w wysokości ok. 16 mln USD.

By to siągnąć, haker wziął 157 milionów dolarów pożyczki (flash loan) i wykorzystał ją w serii transakcji, które zachwiały ceną kilku tokenów. Następnie spłacił ją (z odsetkami) i pozostał z zyskiem w wysokości 16 milionów dolarów.

Sprawca został zidentyfikowany jako 18-letni matematyk Andean Medjedovic, student Uniwersytetu Waterloo w Ontario. Portfel zaangażowany w hack również został zlokalizowany i można go śledzić tutaj: https://etherscan.io/address/0xba5ed1488be60ba2facc6b66c6d6f0befba22ebe 

Indexed Finance zidentyfikował matematyka i skontaktował się z nim. Próby polubonego załatwienia sprawy nie powiodły się – spraca odmówił zwrotu „zysków" i pozostania przy zwyczajowych 10%, gdyż, jak twierdzi, transakcje wiązały się dla niego ze znacznym ryzykiem biznesowym.

W rezultacie Indexed Finance i inni inwestorzy złożyli pozwy sądowe przeciwko Medjedovicowi. Sąd nakazał matematykowi zamrożenie zysków na portfelu i znalezienie strony trzeciej, która przechowałaby sporne kryptowaluty do czasu rozwiązania sprawy. Medjedovic nie stawił się jednak na wezwanie sądu i zabrał wszystkie swoje rzeczy z miejsca zamieszkania – sąd w rezultacie wydał nakaz jego aresztowania w grudniu 2021 r. 
 

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.bloomberg.com/news/features/2022-05-19/crypto-platform-hack-rocks-blockchain-community 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER