Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Władze USA nakładają sankcje na Blender.io

Departament Skarbu USA dodał do listy sankcyjnej mikser kryptowalutowy Blender.io użyty w zeszłym miesiącu przez wspieraną przez Koreę Północną grupę hakerską Lazarus do prania funduszy skradzionych z Ronin bridge firmy Axie Infinity.

23 marca b.r. hakerzy z grupy Lazarus ukradli 173 600 tokenów Ethereum i 25,5 mln tokenów USDC w dwóch transakcjach, wykorzystując lukę w zabezpieczeniach mostu pomiędzy blockchainami Ethereum i Ronin. Jest to największa kradzież kryptowalut w historii.

6 maja b.r. amerykańskie Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC) poinformowało, że Lazarus użył miksera walut wirtualnych Blender.io do wyprania ponad 20,5 miliona dolarów pozyskanych z przestępstwa. Co więcej, zgodnie z danymi OFAC, od czasu powstania w 2017 roku, przez sankcjonowany mikser przesłano bitcoiny o wartości ponad 500 milionów dolarów. Mikser ten był również używany przez inne powiązane z Rosją gangi ransomware, w tym Trickbot, Conti, Ryuk, Sodinokibi i Gandcrab.

To pierwszy raz, kiedy władze USA nałożyły sankcje na mikser kryptowalut. Witryna i usługa Blender.io nie działają. Portfel wykorzystany przez grupę Lazarus podczas ataku na Ronin bridge również został wcześniej dodany przez Departament Skarbu USA do listy sankcji. Możesz go śledzić tutaj: https://etherscan.io/address/0x098b716b8aaf21512996dc57eb0615e2383e2f96 

 

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://home.treasury.gov/news/press-releases/jy0768 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER