Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Władze USA zabezpieczyły kryptowaluty o wartości 34 mln USD związane z nielegalną działalnością w Dark Web

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DoJ) poinformował 4 kwietnia b.r., że „agenci organów ścigania zidentyfikowali mieszkańca południowej Florydy, który uzyskał miliony dolarów, używając aliasu internetowego do dokonania poprzez Dark Web ponad 100 000 sprzedaży nielegalnych przedmiotów i zhakowanych informacji użytkowników kilku największych platform internetowych. (tłum. własne)"

Podejrzany sprzedawał zhakowane informacje dot. kont użytkowników w popularnych serwisach, takich jak HBO, Netflix i Uber. Osoba ta wykorzystywała miksery kryptowalut i technikę chain-hopping, aby wyprać nieuczciwie uzyskane fundusze.

Przejęcie kryptowalut o wartości 34 milionów dolarów było wynikiem operacji TORnado (nazwa pochodzi od sieci TOR, której używał podejrzany, aby uzyskać dostęp do Dark Web). W śledztwie brały udział amerykańskie federalne, stanowe i lokalne organy ścigania, w tym FBI, DEA i Homeland Security Investigations.

 

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.justice.gov/usao-sdfl/pr/united-states-secure-forfeiture-millions-cryptocurrency-used-launder-illicit-dark-web 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER