Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Członek gangu ransomware REvil wydany przez Polskę do USA

Amerykański Departament Sprawiedliwości poinformował, że członek grupy ransomware REvil, 22-letni obywatel Ukrainy, Jarosław Wasinskyi aresztowany wcześniej w Polsce, został w tym miesiącu poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych aby stanąć przed sądem. Wasinskiy jest podejrzany o atak na platformę Kaseya MSP w dniu 2 lipca 2021 r. i żądanie od firmy 70 milionów dolarów okupu. Na podstawie zarzutów zawartych w akcie oskarżenia grozi mu do 115 lat więzienia.

Ekstradycja ta to kolejny krok w walce z gangiem ransomware REvil i z cyberprzestępczością ogółem. 4 listopada 2021 r. aresztowano dwóch podejrzanych współpracowników REvil w Rumunii i Kuwejcie w ramach międzynarodowej akcji organów ścigania koordynowanej przez Europol i Interpol. 3 sierpnia 2021 r. FBI przejęło 39,89138522 bitcoinów o ówczesnej wartości około 2,3 miliona dolarów.
W styczniu tego roku Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) Federacji Rosyjskiej na podstawie informacji otrzymanych od FBI aresztowała 14 kolejnych członków operacji ransomware REvil i zabezpieczyła ponad 6,6 miliona dolarów w gotówce i kryptowalutach, dwadzieścia luksusowych pojazdów zakupionych za pieniądze uzyskane z cyberataków, sprzęt komputerowy i portfele kryptowalut.

Gang ransomware REvil (znany również jako Sodin i Sodinokibi) stoi za największymi cyberatakami wymierzonymi w organizacje północnoamerykańskie i międzynarodowe w ostatnich latach. Ofiarami hakerów padły m.in. lokalna administracja Teksasu, Colonial Pipeline, Kaseya i producent mięsa JBS. Całkowite szkody wyrządzone przez przestępców szacuje się na ponad 100 milionów dolarów. Obecnie gang nie prowadzi żadnych operacji.

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.bleepingcomputer.com/news/legal/revil-ransomware-member-extradited-to-us-to-stand-trial-for-kaseya-attack/ 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER