Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Hakerzy zaatakowali Rompetrol i zażądali 2 milionów dolarów okupu

Rompetrol, największy rumuński operator rafinerii ropy naftowej i stacji benzynowych, padł 7 marca ofiarą ataku ransomware, który spowodował zakłócenia w działaniu systemów informatycznych firmy, aplikacji Fill&Go i jej strony internetowej. Została zaatakowana również strona internetowa właściciela rumuńskiej Spółki - KMG International. KMG International działa w piętnastu krajach w Europie, Azji Środkowej i Afryce Północnej.

Cyberprzestępcy zaoferowali odszyfrowanie systemów firmy za 2 miliony dolarów. Nie zostało w jakikolwiek sposób potwierdzone, czy Rompetrol lub KMG International dokonał płatności, jednak Rompetrol poinformował, że ściśle współpracuje z organami ścigania w tej sprawie.

Hakerzy stojący za cyberatakiem są znani jako Hive. Skradzione swoim ofiarom dane w przypadku nieotrzymania okupu publikują na swoim portalu „HiveLeaks". Grupa ransomware Hive rozpoczęła przestępczą działalność w czerwcu 2021 r. Jedną z ich ostatnich ofiar jest organizacja non-profit Memorial Health System oraz grupa Media Markt. Grupa ta zazwyczaj żąda zapłaty okupu w kryptowalutach.

 

Kryptowaluty uzyskane w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.bleepingcomputer.com/news/security/rompetrol-gas-station-network-hit-by-hive-ransomware/ 

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER