Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Ponad 80 milionów dolarów w kryptowalutach skradzione z platformy DeFi Qubit Finance

W czwartek, 28 stycznia, platforma DeFi Qubit Finance poinformowała, że ich protokół został złamany przez hakerów, który ostatecznie ukradł 206,809 monet BNB o wartości ponad 80 milionów dolarów.

Przestępcy wykorzystali błąd logiczny w protokole QBridge firmy Qubit - wprowadzili złośliwe dane i wypłacili tokeny do swoich portfeli na Binance Smart Chain, podczas gdy nie zdeponowali wymaganych tokenów w sieci Ethereum. Operator platformy zaoferował sprawcom nagrodę (tzw. bug bounty) w wysokości 250 000 USD oraz obiecał, że nie będzie ich ścigać w zamian za zwrot skradzionych środków.

Po wykryciu ataku protokół wyłączył funkcje Supply, Redeem, Borrow, Repay, Bridge i Bridge redemption do odwołania. Zespół Qubit Finance współpracuje w tej chwili z Binance i firmami zajmującymi się cyberbezpieczeństwem w celu wykrycia sprawców i odzyskania utraconych tokenów.

Kryptowaluty utracone w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.zdnet.com/article/qubit-finance-crypto-platform-begs-hacker-to-return-80-million-in-stolen-funds/

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER