Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


34 milionów dolarów w kryptowalutach skradzione z giełdy Crypto.com

Crypto.com, jedna z największych platform handlu kryptowalutami, potwierdziła włamanie na 483 kont użytkowników giełdy, co w rezultacie spowodowało utratę kryptowalut w łącznej wartości 34 milionów dolarów, które zostały wypłacone do portfeli cyberprzestępców.

Zdarzenie zostało wykryte 17 stycznia 2022 r., kiedy użytkownicy zgłosili nieautoryzowane wypłaty ze swoich kont. Na podstawie szacunków Crypto.com w wyniku cyberataku skradzionych zostało 4 836,26 ETH i 443,93 BTC oraz inne kryptowaluty waluty o wartości około 66 200 USD. Giełda zawiesiła możliwość dokonywania wypłat na okres 14 godzin i obiecała pokryć wszelkie straty, jakie ponieśli jej klienci.

Po wykryciu ataku giełda unieważniła wszystkie tokeny 2FA klientów, ponieważ hakerom udało się ominąć to zaawansowane narzędzie autoryzacyjne.

Kryptowaluty uzyskane w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.bleepingcomputer.com/news/security/cryptocom-confirms-483-accounts-hacked-34-million-withdrawn/

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER