Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Ponad 77 milionów dolarów w kryptowalutach skradzione z giełdy AscendEX

Singapurska giełda kryptowalut AscendEX (wcześniej znana jako Bitmax) padła 5 grudnia ofiarą ataku hakerskiego na swój gorący portfel  i zawiesiła wpłaty i wypłaty środków.

Łącznie około 77,7 miliona USD aktywów kryptowalutowych zostało skradzionych z portfela AscendEX i przesłane na inne giełdy, z czego 60 mln USD zostało wysłanych na blockchain Ethereum, 9,2 mln USD na Binance Smart Chain i 8,5 mln USD na Polygon.

Dzięki skutecznej współpracy z firmami analitycznymi blockchain i organami ścigania, udało się namierzyć skradzione kryptowaluty na giełdach Binance, OKEX i Bitfinex, które zadeklarowały pełną współpracę w śledztwie. Obecnie giełda wznowiła wpłaty i wypłaty  większości kryptowalut.

AscendEX została założona w 2018 roku pod nazwą Bitmax. Obecnie giełda ma ponad milion użytkowników i na podstawie własnych danych osiągnęła w tym roku dzienny wolumen obrotu o wartości 220 mln USD.

Kryptowaluty uzyskane w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.zdnet.com/article/after-77-million-hack-crypto-platform-ascendex-to-reimburse-customers/

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER