Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Nordic Choice Hotels zaatakowane przez gang ransomware Conti

Skandynawska sieć hoteli Nordic Choice Hotels poinformowała o ataku ransomware na swoje sieci IT który miał miejsce we czwartek, 2 grudnia. Incydent zakłócił działanie systemów rezerwacji hoteli, które zarządzają zameldowaniem, wymeldowaniem, płatnościami i rezerwacjami gości. Dodatkowo zostały deaktywowane karty-klucze do pokoi hotelowych.

Firma ujawniła, że grupą stojącą za atakiem jest gang Conti ransomware. Firma nie otrzymała jeszcze żadnych żądań okupu i postanowiła nie inicjować kontaktu z przestępcami. Zamiast tego Nordic Choice Hotels postanowiła współpracować z organami ścigania.

Oprogramowanie ransomware Conti to operacja typu Ransomware-as-a-Service (RaaS), która prawdopodobnie jest kontrolowana przez rosyjską grupę cyberprzestępczą znaną jako Wizard Spider. Na początku tego roku hakerzy z Conti włamali się i zaszyfrowali sieć komputerową Irlandzkiego Operatora Służby Zdrowia (HSE) żądając okupu w wysokości 20 milionów dolarów w kryptowalutach.

 

Kryptowaluty uzyskane w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.bleepingcomputer.com/news/security/nordic-choice-hotels-hit-by-conti-ransomware-no-ransom-demand-yet/

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER