Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


FBI zabezpieczyło 2,3 mln USD pochodzące z operacji ransomware REvil

FBI poinformowało o zabezpieczeniu w sierpniu tego roku 2,3 miliona dolarów od cyberprzestępcy współpracującego z gangiem ransomware REvil. FBI przejęło 39,89138522 bitcoinów o wartości około 2,3 miliona dolarów (po obecnym kursie) z portfela Exodus 3 sierpnia 2021 roku.

Portfel zawierał płatności okupu dla współpracownika grupy cyberprzestępczej REvil zidentyfikowanego jako Aleksandr Sikerin. Posługiwał się on adresem e-mail „engfog1337@gmail.com" i występował w gangu REvil pod pseudonimem „Lalartu".

To nie jest jedyna akcja służb USA przeciwko grupie REvil w ostatnich miesiącach. Amerykański Departament Sprawiedliwości ogłosił niedawno zarzuty przeciwko innemu podejrzanemu o współpracę z gangiem ransomware REvil – 22-letniemu obywatelowi Ukrainy, Yaroslavowi Vasinskyiemu. Został on aresztowany w Polsce 8 października tego roku na przejściu granicznym w Dorohusku i jest podejrzany o dokonanie ataku na platformę Kaseya MSP 2 lipca b.r. Ponadto, służby USA poinformowały o zabezpieczeniu ponad 6 milionów dolarów w kryptowalutach od innego współpracownika gangu REvil.

 

Kryptowaluty uzyskane w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.bleepingcomputer.com/news/security/fbi-seized-23m-from-affiliate-of-revil-gandcrab-ransomware-gangs/

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER