Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Cyberprzestępcy z DarkSide próbują wyprać 7 milionów dolarów w bitcoinach

Od 21 października 107,8 bitcoinów o szacunkowej wartości 7 milionów dolarów zostało przeniesionych z portfela kontrolowanego przez gang ransomware DarkSide do wielu nowych portfeli.

Transfery wskazują, że przestępcy chcą podzielić i spieniężyć bitcoiny w reakcji na międzynarodową akcję organów ścigania, która spowodowała wyłączenie niektórych systemów używanych przez hakerów. Gang DarkSide w wyniku przeprowadzonych ataków ransomware wyłudził dziesiątki milionów dolarów w kryptowalutach od firm i organizacji na całym świecie. 7 maja b.r. grupa przeprowadziła swój najsłynniejszy atak  na największy rurociąg paliwowy w Stanach Zjednoczonych, Colonial Pipeline.

Obserwujemy, że w trakcie procesu prania pieniędzy niewielkie kwoty BTC zostały już przeniesione na znane giełdy w celu wypłaty pieniędzy w walutach FIAT. Na początku tego roku amerykańskim organom ścigania udało się wyśledzić i odzyskać 63,7 bitcoinów zapłaconych wcześniej jako okup hakerom DarkSide.

Kryptowaluty uzyskane w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.bleepingcomputer.com/news/security/darkside-ransomware-rushes-to-cash-out-7-million-in-bitcoin/

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER