Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Największy prywatny bank w Ekwadorze zaatakowany przez gang ransomware

Największy prywatny bank Ekwadoru - Banco Pichincha - padł 10 października 2021 r. ofiarą cyberataku. Incydent zakłócił działanie systemów informatycznych banku i spowodował wyłączenie bankomatów i portalu bankowości internetowej.

Banco Pichincha nie ujawnił publicznie charakteru ataku. Jednak źródła portalu BleepingComputer poinformowały, że był to atak ransomware, w którym cyberprzestępcy wykorzystali oprogramowanie Cobalt Strike.

Gangi ransomware często używają oprogramowania Cobalt Strike, aby uzyskać dostęp do innych systemów w zainfekowanej sieci. Na późniejszym etapie zwykle żądają zapłaty okupu w kryptowalutach. W lutym tego roku ten sam bank padł ofiarą ataku cyberprzestępców znanych jako „Hotarus Corp", którzy twierdzili, że skradli dane z sieci banku.

Kryptowaluty uzyskane w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.bleepingcomputer.com/news/security/cyberattack-shuts-down-ecuadors-largest-bank-banco-pichincha/

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER