Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Sześć cyberprzestępczych call centers zlikwidowanych na Ukrainie

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zlikwidowała sieć sześciu call center we Lwowie na Ukrainie, wykorzystywanych przez gang oszustów do wyłudzania kryptowalut od inwestorów na całym świecie.

Oszuści stojący za tymi nielegalnymi centrami telefonicznymi wykorzystywali wirtualne numery telefonów do ukrywania swoich lokalizacji, jednocześnie oszukując tysiące osób na całym świecie. Funkcjonariusze organów ścigania skonfiskowali ponad 100 urządzeń komputerowych z zestawami słuchawkowymi i dokumentami, które powiązały podejrzanych z oszustwami kryptowalutowymi.

Operatorzy call center oferowali obcokrajowcom inwestycje w akcje i kryptowaluty. Ofiary były zachęcane wysokodochodowymi programami inwestycyjnymi i namawiane do wpłacania pieniędzy lub kryptowalut do portfeli oszustów.

Kryptowaluty uzyskane w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://ssu.gov.ua/en/novyny/sbu-blokuvala-merezhu-pidpilnykh-salltsentriv-dilky-obkradaly-inozemnykh-vkladnykiv-kryptovaliutnykh-birzh

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER