Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Cyberprzestępcy żądają od amerykańskich spółdzielni rolniczych ponad 5,9 mln dolarów okupu

Amerykańskie spółdzielnie rolnicze Crystal Valley i NEW Cooperative - kluczowi dostawcy żywności w USA - padły w zeszły weekend ofiarami ataków typu ransomware. Obie spółdzielnie musiały wyłączyć swoje sieci informatycznych aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się oprogramowania wirusowego i ograniczyć wyrządzone szkody.

Cyberprzestępcy określający się nazwą BlackMatter domagają się 5,9 miliona dolarów w kryptowalutach od NEW Cooperative. W zamian za okup oferują zniszczenie skradzionych danych i przekazanie oprogramowania deszyfrującego. Crystal Valley Cooperative nie opublikowała jeszcze żadnych informacji na temat hakerów ani przedstawionych przez nich żądań okupu. Nie ma pewności, czy oba ataki są ze sobą powiązane, jednak FBI opublikowało na początku tego miesiąca ostrzeżenie dla amerykańskiego sektora spożywczego i rolniczego o możliwych zagrożeniach cyberbezpieczeństwa.

BlackMatter to grupa przestępcza dostarczająca oprogramowanie typu ransomware założona jako następca innych gangów hakerskich, w tym DarkSide. Grupa jest odpowiedzialna za niedawny cyberatak na Olympusa i atak ransomware na Colonial Pipeline na początku tego roku. Od swoich ofiar wymaga zapłaty okupu w kryptowalutach.

Kryptowaluty uzyskane w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.bleepingcomputer.com/news/security/second-farming-cooperative-shut-down-by-ransomware-this-week/

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER