Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Olympus zaatakowany przez BlackMatter, hakerzy żądają okupu

8 września gigant technologii medycznych - koncern Olympus - padł ofiarą ataku typu ransomware. W rezultacie firma musiała wyłączyć swoje sieci informatyczne w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Cyberprzestępcza grupa BlackMatter zdołała zaszyfrować komputery koncernu Olympus i przekazała wiadomość z żądaniem okupu. Po spełnieniu żądań przestępcy zobowiązali się przekazać firmie oprogramowanie deszyfrujące. Notatka dotycząca okupu zawierała również adres internetowy strony dostępnej tylko za pośrednictwem przeglądarki Tor, o której wiadomo, że BlackMatter używa jej do komunikowania się ze swoimi ofiarami.

BlackMatter to grupa przestępcza dostarczająca oprogramowanie typu ransomware założona jako następca innych gangów hakerskich, w tym DarkSide - grupy, która w tym roku przeprowadziła atak ransomware na Colonial Pipeline. Gang wymaga płatności okupu w kryptowalutach.

Kryptowaluty uzyskane w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://techcrunch.com/2021/09/12/technology-giant-olympus-hit-by-blackmatter-ransomware/

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER