Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Ponad 600 milionów dolarów skradzionych z Poly Network wraca do właściciela

Haker odpowiedzialny za atak na platformę DeFi Poly Network  zwrócił firmie skradzione kryptowaluty o wartości około 580 mln USD. Ok. 33 mln USDT pozostają zablokowane przez Tether Limited, aby również mogły zostać niezwłocznie zwrócone.

10 sierpnia 2021 hakerzy wykorzystali lukę w smart kontrakcie zapewniającym płynność chińskiej platformy DeFi Poly Network i ukradli ponad 600 milionów dolarów w kryptowalutach. Atak ten jest uważany za największy w historii istnienia rynków kryptowalut.

Dzięki natychmiastowej reakcji platformy oraz upublicznieniu ataku w sieci, główni gracze w branży kryptowalut zobowiązali się monitorować i zablokować przepływ skradzionych kryptowalut. Tether zablokował około 33 mln USDT, a wraz z rosnącymi naciskami ze strony giełd hakerzy postanowili zwrócić skradzione kryptowaluty w zamian za 500 tysięcy dolarów nagrody (tzw. Bug Bounty) za wykrycie dziury w oprogramowaniu. Środki trafiły z powrotem do portfela multisig, z którego nastąpi spłata do właściciela.

Kryptowaluty uzyskane w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.reuters.com/technology/how-hackers-stole-613-million-crypto-tokens-poly-network-2021-08-12/

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER