Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Hakerzy z LockBit żądają 50 milionów dolarów okupu od Accenture

Accenture, globalna firma konsultingowa IT, została w środę zaatakowana wirusem typu ransomware LockBit 2.0. Accenture to gigant dostarczający rozwiązania IT dla firm z wielu sektorów gospodarki, banków oraz dla administracji rządowej na całym świecie.. 

Systemy komputerowe firmy zostały zablokowane, a dodatkowo podczas ataku skradziono 6 TB danych. Gdy Accenture zdołało przywrócić do działania swoje systemy, cyberprzestępcy rozpoczęli publikację poufnych danych firmy w sieci Dark Web, żądając okupu. Grupa cyberprzestępcza LockBit oferuje Accenture skasowanie wszystkich posiadanych danych w zamian za 50 milionów dolarów w kryptowalutach.

Grupa cyberprzestępcza LockBit działa od września 2019 r. Gang w ostatnim czasie aktywnie rekrutuje osoby z dostępem do sieci firm będących na celowniku hakerów (tzw. insiderów), aby uzyskać dostęp do ich sieci wewnętrznej. W zamian obiecuje wynagodzenie w wysokości miliona dolarów.

 Kryptowaluty uzyskane w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.bleepingcomputer.com/news/security/accenture-confirms-hack-after-lockbit-ransomware-data-leak-threats/

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER