Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Włoski region Lazio zaatakowany przez grupę RansomEXX

W niedzielny poranek administracja włoskiego regionu Lazio została zaatakowana virusem typu ransomware, który zaszyfrował pliki w bazach danych i zakłócił działanie sieci informatycznej, w tym portalu zdrowia Salute Lazio używanego do rejestracji szczepień przeciwko COVID-19.

Poszlaki wskazują, iż atak został przeprowadzony przez grupę hakerów znaną jako RansomEXX. Kwota okupu nie została podana do wiadomości publicznej, jednak grupa ta zazwyczaj żąda zapłaty w Bitcoinach lub innych kryptowalutach.

Gang ma za sobą historię głośnych ataków, w tym sieci rządowych Brazylii, Departamentu Transportu Teksasu (TxDOT), Konica Minolta, IPG Photonics i CNT Ekwadoru. 

Kryptowaluty uzyskane w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.bleepingcomputer.com/news/security/ransomware-attack-hits-italys-lazio-region-affects-covid-19-site/

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER