Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Hakerzy żądają 50 milionów dolarów okupu od Saudi Aramco

Niezidentyfikowani przestępcy ukradli 1 TB poufnych danych należących do Saudi Aramco i oferują je na sprzedaż w darknecie. Saudi Arabian Oil Company, lepiej znana jako Saudi Aramco, jest jedną z największych firm naftowych i gazowych na świecie.

Grupa cyberprzestępcza oferuje skasowanie wszystkich posiadanych danych w zamian za 50 milionów dolarów w kryptowalutach. Skradzione dane obejmują dokumenty dotyczące rafinerii Saudi Aramco znajdujących się w wielu miastach Arabii Saudyjskiej, w tym Yanbu, Jazan, Dżudda, Ras Tanura, Rijad i Dhahran.

To nie pierwszy raz, kiedy Aramco stało się celem ataku cyberprzestępców. W 2012 roku sieć komputerowa firmy została zaatakowana przez tak zwanego wirusa Shamoon, który wyczyścił ponad 30 000 dysków twardych komputerów. Sprawcy byli rzekomo powiązani z Iranem.

 

Kryptowaluty uzyskane w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://apnews.com/article/technology-middle-east-business-religion-b449557e2db93e9e106cda6c085667e9

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER