Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


RansomEXX żąda okupu od państwowego operatora telekomunikacyjnego w Ekwadorze

Ekwadorski państwowy operator telekomunikacyjny Corporación Nacional de Telecomunicación (CNT EP) został zaatakowany przez grupę cyberprzestępczą RansomEXX. Atak typu ransomware doprowadził do zakłóceń w działalności firmy, uniemożliwił dokonywanie płatności i funkcjonowanie działu obsługi klienta.

Cyberprzestępcy ostrzegli, że jeśli CNT nie zapłaci okupu, ujawnią w sieci 190 GB danych firmy i jej klientów skradzionych podczas ataku. Kwota okupu nie została podana do wiadomości publicznej, jednak grupa ta zazwyczaj żąda zapłaty w Bitcoinach lub innych kryptowalutach.

Grupa RansomEXX jest odpowiedzialna za liczne głośne ataki, których ofiarami padły m.in. Konica Minolta, Tyler Technologies, miejski system transportu w Montrealu, Departament Transportu Teksasu i brazylijskie organy sądowe.

Kryptowaluty uzyskane w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.bleepingcomputer.com/news/security/ecuadors-state-run-cnt-telco-hit-by-ransomexx-ransomware/

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER