Masz problem z wyświetleniem wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce - wklej ten link do przeglądarki {%ViewInBrowser%} i wciśniej ENTER

crypto-security.pl
Odzyskiwanie skradzionych kryptowalut
Analizy blockchain
Bezpieczeństwo w transakcjach kryptowalutowych

crypto-security.pl | Newsletter


Ponad 1000 firm dotkniętych atakiem REvil na platformę Kaseya

W piątek 2 lipca 2021 r. platforma Kaseya VSP została zaatakowana przez grupę cyberprzestępczą ransomware REvil. Ponad 1000 sieci należących do jej klientów zostało zaszyfrowanych a żądania okupu skierowane do tych firm przez działającą z terenu Rosji grupę hakierską wynoszą od 44,9 tys. do 5 mln dolarów.

VSP Kaseya to platforma dostarczająca poprawki i aktualizacje systemowe firmom tworzącym oprogramowanie i ich klientom. Po wykryciu ataku VSP Kaseya zaleciła swoim klientom natychmiastowe wyłączenie serwerów.

Wiele firm zostało zmuszonych do zawieszenia swojej działalności, w tym szwedzka sieć supermarketów Coop, która musiała zamknąć około 500 sklepów oraz szwedzka sieć aptek.

Kryptowaluty uzyskane w wyniku ataków typu ransomware, włamań lub innych nielegalnych działań często można wyśledzić i odzyskać. Sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani, ich kryptowaluty zabezpieczone, a majątek skonfiskowany w celu naprawienia wyrządzonej szkody. Wymaga to jednak szybkich i zdecydowanych działań ze strony poszkodowanych - powiadomienia organów ścigania oraz firmy specjalizującej się w śledzeniu i odzyskiwaniu skradzionych kryptowalut.

Na naszej stronie www.crypto-security.pl znajdziesz wszystkie nasze informacje kontaktowe. Posiadamy zespół szybkiego reagowania którego zadaniem jest namierzenie kryptowalut w jak najkrótszym możliwym czasie.

Przeczytaj więcej: https://www.cnet.com/news/ransomware-attack-on-kaseya-a-software-firm-threatens-businesses-worldwide/

©2021 crypto-security.pl
Wysłano do {%email%} - Dostajesz tę wiadomość, bo znalazłeś się na liście newsletter strony crypto-security.pl

Nasz adres korespondencyjny to:
Crypto-Security
ul. Domaniewska 35A/40
02-672 Warszawa
info@crypto-security.pl
tel, (+48) 731430414
Wypisz się z tej listy - wklej link do przeglądarki {%UnsubscribeLink%} i wciśnij ENTER